Bir hayalin peşinde: Phuket yolcuları için son çağrı

Havaalanına geldim, bekliyorum. İlk defa iki valiz ile seyahat ediyorum 🙂 Daha doğrusu bir valiz, bir tane de ufak çanta(Bilgisayarın olduğu sırt çantası hariç). Bu sefer, ilk defa bir yolculuğa tam teşekküllü bir şekilde hazırlandım. İlaçlar(her ihtimale karşı), birkaç gün yetecek kadar ev yapımı çörek, bol bol t-shirt vs.

Sağolsun, Ukrayna oturum kartım sayesinde, malum yurtdışı çıkış şeysisini ödemedim. Checkin bilgilerinden anladığım kadarı ile Geniş gövdeli bir uçak olacak. Normalde seyahatlerde pek uyumadığım için uyku ilacı deneyecem bu sefer. Kitapları getirmeyi de unutmuşum, bu da böyle bir aksilik. Şu an İstanbul’da havanın 15 derece olup(birkaç gün sonra kar bekleniyor), ekranda varış yerinde havanın 33 derece olması bir garip geliyor insana. Son 3 yurtdışı seyahatim baya skandallarla ve sorunlarla geçtiği için, birazcık gerginlik de yok değil. Oraya vardığımızda beni nasıl bir durum bekleyecek pasaport kontrolünde, biraz merak ve huzursuzluk içindeyim.

Oraya indikten sonra, ilk fırsatta gözlemlerimi anlatacağım. Phuket’ten yazmak üzere, hoşçakalın(Nihat Doğan’a bağlayasım geldi ama linç yemeyelim boş yere 🙂 )