Bir hayalin peşinde: Güneydoğu Asya

Bir hayalin peşinde koşuyorum…

Yaklaşık 3 senedir, Türkiye’deyim ve çeşitli sebeplerden ötürü yurtdışına gidemedim. En son, savaş sebebiyle Ukrayna’dan komple ayrılmak zorunda kalmıştım. Tüm bu sıkışmışlıkları aşmak adına radikal bir karar alıp Güneydoğu Asya’ya bir seyahat yapmaya karar verdim. Hiçbir planım yok, ne dönüş tarihim ne de bir seyahat rotam. Şu an belli olan tek şey ilk durak Tayland’ın turizm gözdesi Phuket adası. Kaç senedir biriktirdiğim THY milleri ile tek yön bileti 3 gün sonrasına aldım(bu bir reklam değildir). Cumayı cumartesiye bağlayan gece saat 2 gibi yola çıkacağım. Direkt uçuş ile yaklaşık 10 saat sürmesi bekleniyor. Bu benim ilk uzun(okyanus ötesi) mesafe seyahatim olacak. Daha önce en uzunları Londra ve Helsinki idi.

Beni ne bekleyecek, neler yaşanacak bilmiyorum. Daha önce de çok seyahat ettim ama bu sefer farklı hisler içindeyim. Paulo Coelho’nun “Simyacı” kitabındaki karakter gibi hissediyorum şu an. Ayrıca, full-time tatil olmayacak, uzaktan çalışmaya devam. haftaiçi iş, haftasonu geme modu olacak(tabii hafta içi, timezone durumuna göre biraz boş zaman da kalabilir). Bu vesile ile, remote çalışmayı da biraz övmüş olalım 🙂

Phuket şu an yüksek sezon dedikleri, musonların olmadığı ve denizin az dalgalı olduğu bir mevsimde. İlk durak olmasında bunun da birazcık etkisi oldu. Gelişmeleri buradan aktarmaya devam edeceğim.