Linux Backtrack ile güvenlik testi

By | September 11, 2010

Linux dünyası, bilindiği üzere open source yapısından dolayı geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Şu an sıklıkla kullanılan dağıtımlar dışında, farklı işlemler için spesifik olarak yapılan çeşitli dağıtımlarda mevcuttur. İşte bunlardan biride BACKTRACK. Bu dağıtımın en öne çıkan tarafı çeşitli güvenlik test araçlarını barındırmasıdır. Güvenlik testi açısından, kısa süre içerisinde gerek linux dünyasında gerekse genel olarak bilişim dünyasında öncü bir platform olmuştur.

Backtrack, içerisinde çeşitli güvenlik testi araçları barındırmaktadır. Kablolu-kablosuz network, database, web/http ve daha birçok konuda çok faydalı ve kullanışlı araçları hizmete sunuyor. Bu sayede, hem bireysel oalrak hemde kurumsal olarak uygulamalarınızın güvenlik, penetrasyon, sanity ve daha birçok testini yapabilirsiniz..

Bu versiyonda da, diğerleri gibi güçlü dökümantasyon, kullanıcı deneyimleri, çeşitli forumlar sayesinde her türlü bilgiye ulaşılabilir ve zengin bir içerik sunuyor.. Backtrack, özellikle live cd olarak kullanılmaktadır..

Download etmek için http://www.backtrack-linux.org/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*